Rozhodnite o tom, ktoré projekty budeme realizovať v našej obci !

Oravská Jasenica je jednou z 23 členských obcí Miestnej akčnej skupiny Biela Orava, ktorá združuje obce, mesto Námestovo, podnikateľov, občianske združenia ako aj fyzické osoby z okresu Námestovo. Hlavným cieľom vytvorenia tohto združenia je posilnenie spolupráce regiónu vo všetkých oblastiach spoločenského života.

Združenie, alebo tiež Miestna akčná skupiny (MAS) v súčasnosti pripravuje projekt, prostredníctvom ktorého sa chce uchádzať o finančné prostriedky z fondov EÚ v celkovej sume 4 mil. EUR, ktoré môže následne použiť na financovanie menších projektov na celom svojom území, teda na území 22 obcí a mesta Námestovo. Spoločne teraz hľadáme oblasti / témy, ktoré si zaslúžia našu pozornosť a podporu. Chceme nájsť a podporiť projekty, ktoré prinesú skvalitnenie života obyvateľov nášho regiónu, posilnia sociálne služby, prispejú k vytvoreniu pracovných miest, zvýšia našu konkurencieschopnosť v oblasti cestovného ruchu, ale aj poľnohospodárstva, lesníctva, či výroby regionálnych potravín. To všetko s dôrazom na ochranu životného prostredia a zavádzanie inovácií, či moderných výrobných postupov.

Aj vy sa môžete zapojiť do tvorby projektu a pomôcť nám zodpovedať na otázky, čo je pre náš región dôležité a naopak, čo do nášho regiónu nepatrí. Taktiež nám môžete zaslať Váš nápad v podobe projektového zámeru, ktorý nám pomôže nájsť tie najdôležitejšie oblasti, ktoré budeme podporovať. Viac informácií o Miestnej akčnej skupine môže nájsť na www.masbielaorava.sk.

Vyplniť krátky dotazník obyvateľov regiónu Bielej Oravy, okresu Námestovo

obec dolezitekontakty

Obecný úrad:
Oravská Jasenica 126                       IČO: 00314714
029 64 Oravská Jasenica                  DIC: 2020571729
tel.: +421 43 5525 121
web: www.oravskajasenica.sk

Copyright © 2017 Obec Oravska Jasenica - oficiálna stránka obce. Všetky práva vyhradené.